Záhrada pri jazere

  • Pôvodný stav

  • Vizualizácia

  • Galéria

                

                        Záhrada pri jazere je ukážkou možnej kombinácie rozličných záhradných štýlov na ploche jednej záhrady. Predná časť je výrazne minimalistická, podriaďujúca sa architektúre domu. Ľahko čitateľné, čisté línie vedúce od terasy s grilom a kuchynskou linkou vedú pohľad ponad oplotenie z pohľadového betónu až k vodnej ploche. Jednoduchá kombinácia krušpánových a levanduľových výsadieb umocňuje minimalistický pocit a neodpútava pozornosť od toho najdôležitejšieho - výhľadu na jazero.

Zadná časť záhrady je opticky i funkčne odizolovaná od prednej časti. Štýlová inakosť preto v tomto prípade vôbec neprekážala. Bohatá trvalková výsadba v kombinácii s okrasnými i úžitkovými stromami tvorí veselú kompozíciu plnú farieb, premenlivosti a samozrejme úžitkovosti. Ovocné stromy ako jablone, hrušky, čerešne či slivky v kombinácii s drobným ovocím zabezpečia bohatý prísun vitamínov pre osadenstvo. Drevený prístrešok osadený v rohu záhrady slúži nielen na uskladnenie člnu a windsurfu, ale aj palivového dreva a záhradného nábytku.  Záhrada pri jazere ponúka možnosť nerušenej relaxácie v kombinácii s úžitkovosťou a praktickosťou.

Záhrada v skratke:

Lokalizácia:  Rovinka                 Plocha záhrady: 400 m2                      Rok výstavby: 2011                        Dĺžka výstavby: 6 týždňov