Záhrada Zemianskej kúrie

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

  • Pôvodný stav

  • Projekt

  • Vizualizácia

  • Galéria

  • Video

                 Rozmerné záhrady sú vždy  veľkou výzvou nielen pre  samotných majiteľov, ale často krát aj  pre záhradného architekta. Veď len údržba záhrady zaberie niekoľkonásobne viac času, ako je to pri pozemkoch v záhradných mestečkách. Takéto plochy sa obyčajne  riešia použitím masových výsadieb drevín, ktoré tieto plochy  dokážu "ošatiť". V prípade záhrady zemianskej kúrie sme sa však rozhodli vydať  inou cestou. Už od začiatku nám bolo jasné, že musíme podchytiť duch miesta a vydať sa cestou, ktorá nadviaže na architektúru stavby. Násilne vytvarované historické záhrady nás však nikdy neoslovovali a preto sme sa  rozhodli hľadať kompromis a skúsiť naprojektovať záhradu, ktorá bude moderná, ale zároveň materiálovo a kompozične umiernená. Projekt v duchu anglických trvalkových záhrad skombinovaný s pravidelnosťou historických záhrad bol pre nás novou skúsenosťou. Výstavba záhrady takéhoto rozsahu taktiež. Trvalo nám 4 mesiace kým sme stavbu dokončili a záhradu odovzdali do užívania. Množstvo materiálu, ktorý sme  použili na výstavbu bazéna, chodníkov, okrajov záhonov, paluboviek, ale aj samotný rastlinný materiál však napomohol vzniku netradičného a zaujímavého diela. Touto cestou sa chceme poďakovať majiteľom za dôveru, ktorú vkladali do projektu počas celej doby realizácie.

Záhrada v skratke:

Lokalizácia: Sereď, Slovensko            Plocha záhrady: 3300 m2             Rok výstavby: 2009-2010              Dĺžka výstavby: 8 mesiacov